Sektor budowlany Usługi

Jak współpracować z architektem?

Zajrzyj tutaj, aby skontaktować się z architektem Kraków

Wzniesienie domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Warto zatem starannie to zaplanować i skorzystać wtedy z usług specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki dadzą podejmowane przez nas działania, wywrze z pewnością projekt domu. Możemy wprawdzie wybrać stworzony już dokument, lecz chcąc zyskać gwarancję, że dom okaże się taki jak chcieliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Z uwagi na to, że większość z nas nie wie, czym naprawdę się zajmuje, należy powiedzieć na ten temat parę słów.

O czym wiedzieć przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja zaspokoi nasze potrzeby, zależy zwłaszcza od przebiegu spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy przemyśleć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić przekazać mu to. Należy też zaznajomić się z najistotniejszymi przepisami na temat budownictwa – przez to bez problemu się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się denerwować, gdyż w przypadku problemów mamy prawo poprosić go o pomoc.

Co będzie obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ów projekt będzie brany pod rozwagę przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do znalezienia ekipy budowlanej i okaże się niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość obu dokumentów określają właściwe ustawy.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]