Sektor budowlany

Jakie uprawnienia musi mieć monter budowy?

Szukasz fachowego wsparcia montera budowy? Zajrzyj na https://abcszalunki.pl/o-firmie/

Monter budowy to odpowiednio przygotowany specjalista, bez którego nie mogą rozpocząć się prace budowlane. Na czym polega ta praca i jakie kwalifikacje należy posiadać, żeby ją wykonywać?

Monter budowy – konkretne akty prawne

Polskie prawo określa kwalifikacje jakie musi posiadać monter budowy. Rozporządzenia ministerstwa gospodarki związane z BHP na budowie mówią o tym, że monter budowy musi przejść odpowiednie szkolenie z obsługi maszyn i podstaw BHP, a także pomyślnie zaliczyć test wiedzy. Następnie otrzymuje się dokument potwierdzający uprawnienia oraz wpis do książki operatora. Dodatkowo monterzy budowy są zobligowani przez rozporządzenie ministra infrastruktury do używania urządzeń zabezpieczających przed upadkiem. Również asystent montera musi uczestniczyć w szkoleniu, wykazywać się dobrym zdrowiem, zakładać odzież ochronną i kask. Wszystko po to, żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracowników.

Monter budowy – demontowanie konstrukcji i konserwacja modułów

Monter montuje rusztowania na budowie – to właśnie dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie wszystkich robót. Do obowiązków montera należy np. spawanie elementów konstrukcji stalowych, żelbetowych, zrobionych z drewna, zabezpieczanie ich przed korozją, montaż zgodnie z planem roboczym, a także demontowanie konstrukcji i naprawianie wszystkich elementów. Rusztowania montuje się na zewnątrz i wewnątrz budynku, na wieżach, kominach, więc praca ta narażona jest na wpływ czynników atmosferycznych. Prace odbywają się na podstawie rysunków, dlatego niezwykle istotne jest, żeby osoba zajmująca się tym była odpowiednio przeszkolona. Ważne jest także wieloletnia praktyka zawodowa. Wszystkie te zadania można zlecić firmie zewnętrznej, która zatrudnia doświadczonych specjalistów.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]