Sektor budowlany Usługi

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo śmieci nie może trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu w szczególności o te, które powstają podczas wszelkiego typu remontów, gruntownych porządków na poddaszu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Gdańsk, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod określony adres. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później trafiają do legalnej utylizacji.