Robienie zakupów Sektor budowlany

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Dowiedz się więcej o kontenerach KP na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak sporo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy drzwi i okien, gruz, złom, jak również zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych i magazynów.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]