zadaszenia tarasowe warszawa, pergola tarasowa warszawa
Sektor budowlany

Masz dom? Rozważ montaż pergoli tarasowej

Posiadasz własny dom z dużym ogrodem i chcesz wydajnie wykorzystać tę przestrzeń, żeby stała się maksymalnie funkcjonalna? Zamierzasz przebywać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, nie tylko w słoneczne dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, które dają możliwość cieszyć się takim wypoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe to idealne rozwiązanie dla obiektów z ogrodem

Pergole mogą być elementem całorocznym bądź mobilnym, a więc składanym i rozkładanym zależnie od potrzeb, przy czym użytkownicy prywatni najczęściej decydują się na modele całoroczne. Pergola przymocowana do ściany budynku formuje kryty taras, co częstokroć wyraźnie powiększa przestrzeń użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe chroni lokatorów oraz umieszczone pod nim meble przed opadami deszczu oraz promieniami słońca. Większość obecnych na rynku wzorów pergoli tarasowych można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako samodzielny element wkomponowany w układ ogrodu. Trzeba nadmienić, iż niektóre projekty pergoli tarasowych można zamontować też w przestrzeni między dwiema ścianami. Dzisiaj zadaszenia tarasowe produkowane są z wytrzymałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Pergole w pełni wykonane z drewna to już rzadkość.

Najnowsze projekty zadaszeń i pergoli tarasowych dają niezmiernie szerokie możliwości dopasowania ich pod względem kubatury czy koloru i wariantu poszycia. Osoby niezmiernie wymagające bez przeszkód znajdą również modele zaopatrzone w liczne udogodnienia, np. rolety boczne, wydajne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, choć nadal dostępne są pergole ustawiane manualnie.

Jaki wybrać wariant zadaszenia pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Osoby, które postanowiły o budowie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – materiałowego lub lamelowego. W drugiej opcji zadaszenie zbudowane jest z lameli, innymi słowy “piór” funkcjonujących podobnie jak żaluzje. Użytkownik może modyfikować kąt ustawienia lameli, dostosowując tym samym natężenie promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie lub kompletnie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (najczęściej jest to trwała i wodoszczelna tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Zadaszenie da się zupełnie zamknąć bądź otworzyć, ewentualnie zostawić je po części odkryte. Oba te rozwiązania świetnie się sprawdzają, więc wybór konkretnej opcji jest zależny tylko od preferencji użytkownika i jego indywidualnego poczucia estetyki.

Lokalizacja:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]