Sektor budowlany

Okna drewniane – alternatywa dla PCV

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o okna drewniane producenci, uzyskasz na www.oknostol.com.pl

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym rodzajem okien. Następnie zostały zastąpione przez te wyprodukowane z plastiku, jednak dziś na powrót zwracamy uwagę na ich atuty. Dobrze wykonane i serwisowane okna drewniane mogą wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, przy czym ich zakup kosztować będzie porównywalną sumę. Poza tym w poszczególnych przypadkach ich zastosowanie okaże się niezbędne – niekiedy po prostu nie sposób zdecydować się na któryś z bardziej nowoczesnych modeli. W jakich sytuacjach zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są produkowane?

Z czego robi się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych gatunków drewna. Aktualnie zazwyczaj stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Ze względu na wytrzymałość na wodę oraz słońce, wytwórcy okien nierzadko sięgają po drewno egzotyczne – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są trochę bardziej kosztowne, ale warto pamiętać, że wymagają mniej intensywnych konserwacji oraz lepiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla sporej liczby osób ich zaletą będzie również fakt, iż często prezentują się bardziej interesująco niż te zrobione z europejskich rodzajów drewna.

Okna drewniane – gdzie najlepiej zdadzą egzamin?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki produktów plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, a sprawują się tak samo dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, bywają też stosowane w czasie remontów zabytkowych obiektów. Wykorzystanie innych surowców może wszak skutkować problemami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi nawet wysokimi grzywnami.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]