Sektor budowlany

Okna drewniane – piękny wygląd i doskonała trwałość

Więcej szczegółów o okna drewniane producent uzyskasz tu

Drewniane okna najczęściej kupowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich trwałość. Ten ekologiczny surowiec gwarantuje estetyczny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Jednakże nie tylko wygląd jest ważną zaletą takich elementów. Jakie są jeszcze powody, dla których warto je wybierać, nawet jeżeli ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – przede wszystkim piękno

Każdy fan drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z urządzaniem domu, mówi o niezwykłym klimacie, jaki buduje drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mogą mieć przeróżny wygląd, odcienie czy inną fakturę, co daje olbrzymie możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie ciepłe, kojarzy się z przytulnym domem, może być więc idealnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów aranżacyjnych.

Pozostałe niebagatelne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec daje różnorakie możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Miewają one przeróżny wygląd oraz styl. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, tworząc piękne wzory. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnowy zabytkowych budynków, świetnie sprawdza się również w domach osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych szkodliwych substancji, a nawet pozytywnie działa na zdrowie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba poza tym dopisać to, iż istnieje bardzo dużo dobrych sposobów wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest dość prosty i nie szkodzi atmosferze. Wszystko to sprawia, że okna z drewna są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane z PCV czy plastiku.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]