Piaskowiec elewacyjny to materiał masowo używany na budowach. Dominuje nie tylko jako materiał dekoracyjny w środku nieruchomości, ale również na fasadach. Co dokładnie przesądza o jego popularności? Sprawdźmy to.
Do czego wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?
Bardzo rozpowszechnionym materiałem wykorzystywanym podczas budowy budynków mieszkalnych oraz posesji jest piaskowiec elewacyjny. Występuje w rozmaitych odmianach kolorystycznych – od białego, przez żółty aż po brunatny. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie odcieniami, ukształtowaniem i typem – istnieją płytki o równej powierzchni, pofałdowane, ciemne, o łamanych obrzeżach. Niektóre odmiany piaskowca charakteryzują się pięknym połyskiem, dzięki użyciu domieszek innych minerałów. Z tego też powodu piaskowiec doskonale pełni rolę estetyczną – w domach, na ścieżkach i jako materiał okładzinowy. Stanowi wytrzymały element na podjazdy, grille oraz wykończenie elewacji.
Piaskowiec elewacyjny testowany w najtrudniejszych warunkach
Kluczową cechą piaskowca jest jego niesamowita wytrzymałość na szkodliwe warunki atmosferyczne. Płyty elewacyjne prezentują się znakomicie przez nawet 20-30 lat. To surowiec całkowicie naturalny, który opiera się działaniu mrozu, intensywnych opadów i będzie stanowić ogromny atut dla naszej posesji. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i importowanych z Grecji.