Robienie zakupów Sektor budowlany

Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie natomiast w dużej mierze wpływa na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu własnego charakteru. A to najlepszy powód, by wybór materiału na elewację odpowiednio przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu opłaca ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – charakterystyka

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a różnorodność dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do nowoczesnych i wiekowych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nie stylizowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach.