Sektor budowlany Usługi

Projekty budowlane – jak uporać się z urzędem?

Na https://joannaklusak.com/oferta/ zlecisz przygotowanie projektów budowlanych Kraków profesjonaliście

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to łatwe wyzwanie, zaś szczególne trudności związane są z załatwieniem rozmaitych urzędowych spraw. W pierwszej kolejności powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – a będzie zatwierdzone, kiedy okażemy projekt budowlany. Dokument powinien zostać opracowany przez architekta, zaś jego zawartość regulują właściwe ustawy. Co więc powinno być w nim zawarte? Zapraszamy do przeczytania krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – treść

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę i zawierać układ dotychczasowych i planowanych obiektów oraz sieci gazowych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się także informacje o miejscu składowania odpadów, układzie roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty wznoszonych obiektów i często także oświadczenia podmiotów dostarczających wodę, gaz i prąd. W szczególnych sytuacjach niezbędne okaże się także zawarcie rezultatów testów podłoża.

Projekty budowlane – dlaczego tak istotne?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż nasza budowa powinna odbywać się według strategii określonej w owym projekcie, zaś wszystkie niedopatrzenia będą powodem jej niezatwierdzenia.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]