Sektor budowlany

Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Więcej o sklejce szalunkowej Kraków na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednakże zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić obiekty z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach z reguły używane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny obecnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]