impregnaty do drewna na zewnątrz, środki do ochrony drewna
Robienie zakupów Sektor budowlany

Środki do ochrony drewna – bejca, ług i woski do drewna

Środki do impregnacji drewna to preparaty używane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do konserwacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał tworzący w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często stosowany do produkcji elementów wykończeniowych (okładziny na schody, podłogi, balustrady) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także wiele innych elementów. Z kolei środki stosowane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im piękny blask, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, że parkiet jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia i eksploatację. Warto niemniej jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować we właściwy sposób – myć środkami na bazie wosków i olejów.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]