Sektor budowlany

Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Jeśli chcesz nabyć szalunki Kraków, koniecznie wejdź na abcszalunki.pl

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można również efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie zbrojenia. Układa się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Mają więc naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także specjalne podpory i dźwigary. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w szalunki i sklejkę.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]