Sektor budowlany Usługi

Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

Podczas budowy dowolnego obiektu, obojętnie czy jest to dom jednorodzinny czy biurowiec, już na etapie projektowania trzeba zatroszczyć się o poprawne zabezpieczenie budynku przed wilgocią. Woda, która z czasem może przeniknąć do źle bądź w ogóle niezabezpieczonych ścian osłabi ich solidność i potencjał izolacji cieplnej, a także przyczynić się do rozwoju szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Które elementy budynku trzeba zabezpieczyć hydroizolacją?

Do głównych elementów, jakie trzeba zabezpieczyć przed wilgocią należą przede wszystkim piwnice, fundamenty, balkony, dachy i tarasy, a zatem te części konstrukcji, które mają bezpośredni kontakt z opadami atmosferycznymi lub wodami gruntowymi. Każda budowa obiektu powinna być poprzedzona stosowną ekspertyzą i konsultacją z ekspertami, którzy wskażą, jakie elementy potrzebują zabezpieczenia przed wodą i jakiej techniki należy użyć w stosunku do poszczególnych segmentów budynku. Przykładowo, na betonowej ścianie fundamentowej tworzy się izolację przeciwwodną, pokrywając ją warstwą uszczelniającej wyprawy cementowej (preferowanie od środka i z zewnątrz), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W stabilnych ścianach z cegły, dziurawki czy pustaka wypalanego rekomenduje się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wilgoci. Natomiast tarasy izoluje się wielowarstwowo, mając na uwadze to, by każda warstwa posiadała spadek zapobiegający kumulacji wody między nimi i odprowadzający ją do kanału. W podobny sposób hydrolizuje się również balkony.

Komu powierzyć wykonanie hydroizolacji?

Kluczowe jest, żeby projektowanie hydroizolacji, powierzyć doświadczonej ekipie, posiadającej wieloletnią praktykę w wykonywaniu prac hydroizolacyjnych. Inwestorzy, deweloperzy oraz generalni wykonawcy skorzystają na współpracy ze ekspertami podczas prac związanych z hydroizolacją stropów i tarasów, uszczelnianiem przemysłowych obiektów żelbetowych, zbiorników oraz budynków w systemie „białej wanny”, jak również montażem uszczelek pęczniejących, taśm dylatacyjnych, taśm PVC czy węży iniekcyjnych. Natomiast na zamówienie zarządców ukończonych już budynków ekipa ekspertów od hydroizolacji zajmie się m.in. inwentaryzacją, naprawą i uszczelnieniem przecieków wody, naprawą tarasów i balkonów, uszczelnieniem podszybii windowych czy wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.