Sektor budowlany

Wykorzystanie sklejki szalunkowej

Potrzebujesz sklejki szalunkowej? Kliknij tu

Sklejka szalunkowa znakomicie spisuje się w budownictwie. Jest świetnym substytutem drewna, którego nie można wykorzystać do wszystkich zastosowań, jak również niepotrzebne winduje koszty. Sprawdźmy z czego jest ona zrobiona i dlaczego tak powszechnie się ją stosuje.

Sklejka szalunkowa – duża liczba warstw

Sklejka szalunkowa wytwarzana jest z rozmaitych odmian drewna, zawiera nieparzystą liczbę powłok, charakteryzuje się doskonałą wodoszczelnością. Do jej wytwarzania zazwyczaj wykorzystuje się olchę, dąb oraz gatunki importowane, np. meranti. Jest niezwykle sprężysta, a jej cechy zostały wzmocnione dzięki zastosowaniu specjalnych produktów ochronnych. Sklejka szalunkowa sprawdza się również w kryzysowych warunkach – przy narażeniu na uszkodzenia mechaniczne oraz różnice temperatur uderzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę – dzięki wykorzystaniu wielu warstw. Warstwy forniru przecinają pod kątem prostym, konstruując wytrzymałą sieć. Wyróżniamy dużą ilość rodzajów sklejki szalunkowej, uzależnionych od techniki klejenia (np. półwodoodporna, nieszlifowana), struktury warstw lub typu materiału. Poszczególne formy sklejki można różnie wykorzystywać, nie każda posłuży przecież w ciężkich warunkach.

Sklejka szalunkowa – przy tworzeniu fundamentów, sufitów oraz hal

Sklejka szalunkowa jest modułem wspierającym technologię tzw. deskowań. Sprawdza się przy konstruowaniu fundamentów, stropów oraz hal. Znajduje wyjątkowo duże zastosowanie – używana także do tworzenia systemów szkieletowych. Może być stosowana wielokrotnie, co wiąże się z sporymi oszczędnościami. Sklejka szalunkowa to podstawa wyposażenia każdego przedsiębiorstwa budowlanego. Pamiętajmy jednak, że nie musimy mieć własnych komponentów, ponieważ na rynku istnieją przedsiębiorstwa zajmujące się wypożyczaniem sklejki szalunkowej. W każdej chwili możemy więc bez trudu uzyskać profesjonalne materiały potrzebne na budowie.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]