Sektor budowlany

Zastosowanie podpór szalunkowych

Dowiedz się, gdzie kupić podpory Peri, wejdź na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można zalać strop betonem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]