Sport, rekreacja, hobby

Kilka słów o kortach tenisowych

Poszerz swoje wiadomości o kortach tenisowych Kraków

Miejsca zadaszone, wyposażone w oddzielne oświetlenie oraz w pełni nowoczesne stanowią nowoczesne korty tenisowe. Obiekt taki musi zapewniać że osoby trenujące nie doświadczą niebezpiecznych obrażeń, na które wyjątkowo narażone są mięśnie i ścięgna. Polecane, zwłaszcza dla sportowych laików, jest kierowanie się na obiekty o nawierzchni elastycznej. Wówczas gdy osiągniemy większe kwalifikacje możemy zainicjować rozgrywki na trudniejszej nawierzchni.

Popracuj nad swoją kondycję fizyczną na kotrach tenisowych

Korty tenisowe to wspaniała sposobność do spędzenia wolnego popołudnia w czynny sposób. Aktywny tryb życia znakomicie wpływa na naszą kondycję, aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę na to, że sport ten to forma wymagająca dużej mocy mięśni, sumiennych treningów i umiejętności. U boku doświadczonego trenera z łatwością wdrożymy się w arkana tenisa ziemnego, chociaż pierwsze treningi na korcie mogą być ciężkie. Biorąc udział w treningach na komfortowych kortach tenisowych, zminimalizujemy niebezpieczeństwo wystąpienia urazów. Możemy także trenować na halach zadaszonych, które przy polskich warunkach pogodowych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być drogie

Tenis ziemny od lat uchodzi za niezwykle prestiżowy. Nie należy rzecz jasna do niekosztownych, w szczególności gdy policzymy cenę zakupu tenisowego wyposażenia, jednak zawsze istnieje wariant użyczenia potrzebnych rakiet. Zatem jeśli myślimy o tym, żeby grać wyłącznie hobbystycznie wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia sprzętu tenisowego dobrej klasy.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]