Hobby i rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Rafting po Dunajcu – aktywnie zwiedzaj Pieniny

Relaks na rzekach kojarzy nam się głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży znana w naszym kraju od ponad wieku i nadal znajduje kolejnych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń od spływu kajakiem, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie oczywiście umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej kondycji i powinni cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak wspaniałe widoki. Spływ Dunajcem to idealna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting po Dunajcu to także świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak obfitujący w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.