Hobby i rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Szkoła tenisa dla dzieci

Szukasz korzystnej oferty tenisa dla dzieci Kraków? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.teniskrakow.pl/treningi/.

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby pomyśleć nad ciekawym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną kształtowania charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki niezbędny jest ubiór do tenisa, buty sportowe i rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na dobór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta zawiera pewne cechy i właściwości i na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swym pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze zajęcia mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Problemem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się samodzielnie lub w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]