Sport, rekreacja, hobby Turystyka

Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Miłośnicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć prawie wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce wyznaczonych w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie są one zachwycające, aczkolwiek osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem pragną przeżyć na nowo ekscytację płynącą z ekskursji po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeśli można zachwycać się zdumiewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, poszarpanych grani i turni

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą ilością stromych turni, poszarpanych grani i baszt skalnych, które podczas dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najurodziwszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie na świecie!), nie dziwi więc, że w 2009 roku trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, liczne urwiska i bardzo spadziste stoki, wyznaczono w nich też mnóstwo łatwych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści mający już doświadczenie w trekkingu.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie zachwyci przejście przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po trasach turystycznych, które zostały zaopatrzone w liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji, jak również metod poruszania się po takiej trasie. Doświadczeni i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób bardzo forsowna, ale ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie będzie ją pamiętał przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić również ciekawie zimę, przemierzając mało strome obszary na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać między innymi szczyt Averau i grupy Tre Cime.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]