Sport, rekreacja, hobby Turystyka

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Co powinieneś wiedzieć o Himalaje wycieczka?

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Trudności sprawia także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]