Sport, rekreacja, hobby Turystyka

Trekkingi w górach całego świata

Wszystko o trekkingi Himalaje

Wędrówki po najwyższych górach utożsamiamy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne są najczęściej tego typu kwalifikacje – w różnych pasmach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli rzecz jasna posiada odpowiednie narzędzia, czyli kijki gwarantujące stabilność na stromych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna okaże się również obecność dobrego instruktora, który pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on potrzebny? W których górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę technicznym terenie, co sprawia, że niezbędne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, bo gwarantują przyczepność nawet na śliskich trasach – a na wielu szczytach spotkać je możemy również latem. Na wysokich podejściach pomocny będzie także czekan. Do korzystania z obu akcesoriów potrzebne będą odpowiednie umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże im, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Trekkingi – w jakich miejscach się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, które zazwyczaj są nieosiągalne dla większości gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – polscy górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na norweskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mogą natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach Annapurny i Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]