Sport, rekreacja, hobby Turystyka

Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Trekkingi górskie - poznaj pełną ofertę.

Górskie wyprawy mogą przybierać rozmaite postaci. Od powolnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają 3 poziomy trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz minimum elementarnego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników ze świetną kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem cieszą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]