Sport, rekreacja, hobby Turystyka

Wyprawa na górę Kilimandżaro – wycieczka jakich mało

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę wycieczki na Kilimandżaro w rozsądnej cenie.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie licznych podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezatartych doznań z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów zachęcają w głównej mierze malownicze widoki, sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również zrobić zapas medykamentów zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni też właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady, a także korzystanie z odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]