Sport, rekreacja, hobby Turystyka

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy górskie - poznaj najkorzystniejszą ofertę

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki

Największą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]