Nasze porady Strony internetowe w sieci Turystyka

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna uzyskasz więcej informacji o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż czasem trudno znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której ekspresowo znajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz schroniska, hotele i pensjonaty zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Co ciekawe, dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków narodowych i krajobrazowych.

Witryna o zabytkach Małopolski nie zaniedbuje zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Niesłychanie pomocny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego