Nasze porady Strony internetowe w sieci Turystyka

Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Chcesz poznać fajne miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o bieżących eventach sportowych czy kulturalnych oraz godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której prędko znajdą pensjonaty, hotele i kempingi, muzea i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz czar lokalnego folkloru.

Portal o atrakcjach Małopolski z myślą o zagranicznych podróżników

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego