Import z Chin w 3 krokach
Transport i spedycja

Import z Chin w 3 krokach!

Chiny oferują nieograniczone możliwości dla aspirujących przedsiębiorców.  Żaden inny producent nie wyprodukuje towaru taniej! Import z Chin jest więc szansą na prowadzenie dochodowego biznesu w Polsce. Zanim jednak przystąpisz do sprowadzania produktów ze wschodu, zapoznaj się z trzema krokami, o których musisz pamiętać! Pominięcie jednego z nich skutkuje fiaskiem transakcji.

Import z Chin: zacznij od dostawcy

Od tego wszystko się zaczyna. Znalezienie właściwego dostawcy (producenta towaru) jest fundamentem, na którym oprzesz swój import z Chin. Możesz tego dokonać na dwa sposoby.

Pierwszy to znalezienie fabryki do produkcji towaru poprzez uczestnictwo w targach biznesowych w Chinach. To droższe i wymagające przedsięwzięcie, ale niemalże gwarantujące zyskiwanie cennych kontaktów biznesowych. W przyszłości mogą one zaowocować lukratywnymi współpracami z wartościowymi producentami.

Drugi sposób to szukanie dostawcy w Internecie na platformach B2B. Jest to tańsza i prostsza forma nawiązywania relacji biznesowych. Wystarczy dostęp do komputera i Internetu, a następnie odpowiednia ilość czasu, którą możesz przeznaczyć na: zapoznanie się z ofertą, poproszenie o więcej informacji lub potwierdzenia uczciwości dostawcy.
Import z Chin nie zawsze owocuje uczciwymi dostawcami. Wybieraj więc rozsądnie i nie miej oporów przed weryfikacją umiejętności oraz kwalifikacji Twoich przyszłych partnerów biznesowych.

Umowa i kontrola produkcji w Chinach

Prowadzenie dokumentacji w przypadku współpracy z kontrahentami z Chin może być problematyczne. Fullbax zajmuje się przygotowywaniem umów, wpłatami zaliczki oraz kontrolą produkcji z ramienia klientów. W ten sposób oszczędzamy ich czas, pieniądze oraz zdrowie, które niejednokrotnie może być nadwątlone przez nieuczciwych dostawców.

Spisanie umowy z firmą z Chin na ogół skutkuje przymusem wpłacenia zaliczki w wysokości 30 – 50% wartości zamówienia. To zabezpieczenie dla Twojego chińskiego dostawcy na wypadek, gdybyś w ostatniej chwili postanowił zrezygnować z wyprodukowanego już towaru.

Kontrola produkcji jest niemniej ważna jak wybór właściwego dostawcy. Istnieje wiele możliwych form weryfikacji wyrobów. Najlepsze z nich to:
wcześniejsze umówienie się dostawcą na wysyłanie Ci próbek towarów,
wsparcie pośredników w imporcie z Chin, którzy osobiście i na miejscu będą doglądać całej produkcji.

Za pomocą wyższej wskazanych sposobów kontroli produkcji, import z Chin stanie się dla Ciebie bezpieczniejszy i pewniejszy. Dzięki temu będziesz mógł z większą jasnością planować kolejne cele biznesowe swojego przedsiębiorstwa.

Import z Chin: transport i kontrola towaru

Zanim towar wyruszy w trasę do Polski, warto go raz jeszcze skontrolować. Podobnie jak w przypadku weryfikacji produkcji, tutaj również możesz postawić na wysyłkę próbek przez dostawcę lub wsparcie Fullbax na miejscu pakowania wyrobów.

Wielu dostawców umożliwia łatwiejszy import z Chin poprzez załatwienie spraw, związanych z transportem. To ogromne udogodnienie, które niestety nie jest darmowe i wiąże się z wysoką prowizją. Alternatywą jest organizacja transport za pomocą agencji pośredniczących.

Załadunek towaru odbywa się w porcie. Jeśli nie możesz osobiście doglądać pakowania wyrobów do kontenerów, masz dwa wyjścia: albo ufasz swojemu dostawcy z Chin, albo zatrudniasz pośrednika, który kontroluje załadunek i sprawdza, czy wszystko jest zgodne z Twoim życzeniem. Co więcej, współczesna technologia umożliwia transmisję na żywo za pomocą Skype’a lub Whatsapp’a. W ten sposób możesz śledzić załadunek na statek bez ruszania się ze swojej firmy w Polsce.

Czy sprowadzanie towarów z Chin do Polski jest proste?

Odpowiadając na postawione pytanie: to zależy. Wszystko jest w Twoich rękach. Im rzetelniej podejdziesz do każdego ze wskazanych w artykule kroków, tym bardziej możesz liczyć na powodzenie transakcji. Import z Chin to szansa dla polskich przedsiębiorców na uzyskanie taniego towaru wysokiej jakości, na którym można oprzeć dochodowy biznes. Czy tak się stanie, zależy od Twojego zaangażowania. Spróbujesz?

[artykuł partnerski]