Hobby i rozrywka Turystyka

Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Tutaj poznasz korzystną ofertę wyprawy w Alpy.

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już na wylot wszystkie marszruty w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, nierzadko zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Mont Blanc i pozostałe szczyty Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem w Europie, którego obszar obejmuje parę europejskich krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o zdobyciu których fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Nordend – 4609 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz podwyższać swoje umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest wiele ciekawych ofert adresowanych do pasjonatów gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i utrzymują wystarczającą wydolność fizyczną, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, kładą nacisk w głównej mierze na zdobycie wiedzy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, zazwyczaj 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z uczestników otrzymuje dogłębną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie cudownym przeżyciem, przynoszącym dumę z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]