Usługi z zakresu finansów

Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Kliknij tutaj, aby skończyć poszukiwania online kantoru!

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze lub w placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, skutkiem tego właśnie utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Operacja w kantorze online jest równie łatwa jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Kolejnym i niesłychanie znaczącym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka innych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) bądź w ustalonym przez nabywcę dniu.

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory internetowe to usługa dla osób ceniących sobie komfort i dużą swobodę w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich również osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie i osoby uczące się czy też zatrudnione poza granicami Polski. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]