Usługi z zakresu finansów

Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Za sprawą konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, mieszkaniowy, gotówkowy i ratalny. Na skutek konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale też parabanki, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.