Usługi z zakresu finansów

W poszukiwaniu najlepszych kredytów konsolidacyjnych

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie musi być niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nierozważny, pożyczając zbyt wysokie sumy lub zaciągając wiele zobowiązań naraz. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na popadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań stworzonych z myślą o osobach takich jak my. Takim rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Jak działa kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu z nas na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszystkie bieżące długi klienta, dzięki czemu ten, zamiast płacić kilka odrębnych rat, spłaca jedną, zazwyczaj dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalnym niż indywidualna spłata poprzednich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale warto pamiętać, że firmy pożyczkowe konsolidują niemal jedynie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są szeroko dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może przekładać się na spore problemy, związane z wyborem najkorzystniejszej oferty. By ich uniknąć, warto poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży odszuka on oferty instytucji, które przyznają finansowanie osobom takim jak my, a w razie potrzeby zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.