Usługi z zakresu finansów

Wybierasz leasing ciężarówki? Nie działaj sam

Samochód dostawczy okazuje się dla większości firm po prostu najważniejszy. Niewielkie firmy mogą mieć z jego zakupem poważne trudności – ceny są wszak naprawdę duże, a to szczególnie odczują firmy potrzebujące kilku aut. Dlatego przedsiębiorcy często wybierają leasing ciężarówki – za niższą niż rata kredytu opłatę są w stanie tak użytkować samochód, a po wygaśnięciu umowy po prostu zwrócić go instytucji finansowej. Na jakich zasadach zatem opiera się ten sposób? Na co uważać przy podpisywaniu kontraktu na leasing ciężarówki?

Leasing ciężarówki – czemu się opłaca?

Leasing ciężarówki przebiega według tych samych zasad, co pozostałe typy takich umów. Jego zaletą będzie z pewnością mniej złożona procedura – by bank przyznał nam leasing ciężarówki, należy złożyć mniejszą ilość papierów niż w przypadku umowy o kredyt. Leasing ciężarówki jest chętnie wybierany przez przedsiębiorstwa transportowe również ze względu na finanse – pozwala na zmniejszenie odprowadzanych danin państwowych. Istotne będzie także to, że po skończeniu umowy, możemy zwrócić samochód by uzyskać inny pojazd.

Leasing ciężarówki – o czym pamiętać?

Leasing ciężarówki będzie naprawdę opłacalny wyłącznie wtedy, kiedy zdecydujemy się na ofertę dostosowaną do konkretnych oczekiwań. Jej znalezienie może niestety okazać się przyczyną dużych problemów – szczególnie, iż należy pamiętać, iż sporo ofert korzystnych jest tylko pozornie. Jak je odróżnić? Najlepiej zlecić to doradcy finansowemu.