aktualizowanie wordpressa, wp security
Strony internetowe w sieci Usługi

Aktualizacja WordPress – dlaczego jest ważna dla bezpieczeństwa strony

WordPress, stworzony głównie jako platforma blogowa, szybko stał się jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Z uwagi na fakt, że łatwo można opanować podstawy jego obsługi, a jednocześnie jest dość szybki, korzysta się z niego aktualnie do tworzenia sklepów internetowych oraz skomplikowanych stron. Jednakże ten CMS może być powodem kłopotliwych sytuacji, z tej przyczyny ważną i potrzebną usługą staje się aktualizacja WordPressa.

Opieka nad stroną WordPress – nie lekceważ okresowej instalacji nowych wersji CMS

Utrzymywanie strony www na najświeższej edycji CMS-a jest bezspornie podstawą jej bezpieczeństwa. Częstokroć jednakże podmioty po uruchomieniu strony lekceważą cykliczne wdrażanie najnowszych edycji CMS-a czy aktualizacji używanych wtyczek, przez co wystawiają witrynę na infekcję przez wirusy lub ataki cyberprzestępców. Dodatkowo, pomimo że WordPress jest dość łatwym CMS-em, jego aktualizowanie może skutkować niezamierzonymi problemami z właściwym działaniem strony lub sklepu. Wobec tego ważne jest, aby czynność tę wykonała zawsze osoba wtajemniczona w niuanse WordPressa, a jeżeli nie mamy w firmie wydziału informatycznego, należy powierzyć utrzymanie WordPressa profesjonaliście.

Do kogo kierowana jest usługa utrzymania WordPressa?

Usługa aktualizacji WordPressa to oferta adresowana zwłaszcza do użytkowników biznesowych, zarówno większych jak i niewielkich podmiotów, którym zależy na poprawnym i trwałym działaniu ich strony oraz ochronie jej baz danych i zasobów. Usługa ta potrzebna jest też blogerom i freelancerom prowadzącym prywatne strony. W bazowym pakiecie oferty znajduje się pomoc w przygotowaniu kopii zapasowych, wykonanie aktualizacji WordPressa i eliminacja następstw infekcji. W wyższych pakietach oferowane są też rozmaitego rodzaju monitoringi (np. logowań użytkowników, zmian treści oraz zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]