Usługi Usługi z zakresu finansów

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Zdobądź więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice, skieruj się w to miejsce.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem niemałych kłopotów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją prawidłowo pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom od rachunkowości, zyskamy pewność, że konsekwencją ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy też nadmienić o komforcie, jaki daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się tylko cennikiem usług – podejrzanie niskie ceny usług zazwyczaj zwiastują ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy mają właściwe certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]