Usługi

Dostosuj się do zmian na rynku pracy – o coachingu kariery

Szukasz więcej wiadomości o coachingu kariery? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-kariera/

Specjalistyczne doradztwo zawodowe umożliwia odkrycie Twoich silnych stron oraz wykorzystanie skrytego potencjału. Na czym dokładnie polega coaching kariery? Czy opłaca się zainwestować w swoje umiejętności zawodowe?

Coaching kariery – profesjonalne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Coaching kariery zrealizowany z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko tym, którzy zaledwie wkroczyli na rynek pracy, ale również wieloletnim pracobiorcom, którzy starają się przebrnąć przez restrukturyzację w korporacji, czują strach przed transformacjami na rynku pracy bądź szykują się do przejścia do nowej pracy. Profesjonalny doradca zawodowy asystuje na wielu płaszczyznach – objaśnia jak przygotowywać się do rozmowy o pracę i z sukcesem przebrnąć proces rekrutacji oraz jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, niezbędne w pracy. Doradca zawodowy zajmuje się także pomocą w właściwym opracowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, Curriculum Vitae czy portfolio projektów, tak, żeby wzbudziły ciekawość u ewentualnych pracodawców, a przez to podniosły prawdopodobieństwo, iż kandydat zostanie zaproszony na rozmowę. Równie kluczowa jest także pomoc coacha kariery w zakresie autoprezentacji – to jeden z głównych atrybutów, na który zwracają uwagę specjaliści działów HR.

Kto może odnieść korzyść z coachingu kariery?

Pragniesz poprowadzić swoją karierę zawodową tak, żeby ostatecznie osiągnąć uznanie na rynku pracy? A może planujesz zmienić specjalizację, jednak nie wiesz, jaka praca przyniesie Ci porządna pensję i jednocześnie satysfakcję? Coaching kariery spowoduje, iż odkryjesz swoje mocne oraz słabe strony, zaczniesz posługiwać się skryty w Tobie potencjał i odnosić sukcesy zawodowe. Profesjonalny coach kariery wspomoże też managerów wysokiego stopnia oraz innych doświadczonych specjalistów, którzy szukają rzetelnych konsultacji. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do wyznaczenia potrzeb doradczych – to wtedy ustala się cele uczestnika sesji, wsparcia w jakim zakresie potrzebuje i jaka liczba spotkań z coachem kariery pozwoli uzyskać przewidziany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]