Usługi

Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Lokal na chrzciny Kraków - ta niezwykła oferta wszystkich zadowoli.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, toteż starają się, by wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, w szczególności jeżeli na chrzest zaprasza się dużą liczbę krewnych i przyjaciół. Tutaj otrzymasz parę wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na szczegółowe zaplanowanie chrztu

Wiele lat temu sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po urodzeniu pociechy, często nawet w tym samym dniu, ze względu na znaczną śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzciny zamieniły się w istotne wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, dlatego też są organizowane zwykle 7-8 miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na dokładne przemyślenie istotnych kwestii tej okoliczności, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. Wybierając w parafii termin sakramentu trzeba uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie gości, jak również organizację dla nich obiadu i noclegu, jeżeli będą jechać do nas z przeróżnych krańców Polski. W rozesłanych zaproszeniach należy umieścić prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest wymagane do określenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się również dać sygnał, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście najczęściej skupiają się na zabawkach, natomiast rodzicom więcej radości przyniosą użyteczne prezenty, jak np. zestaw ubrań, kołderka dla dziecka bądź fotelik samochodowy.

Jak wybrać lokal na chrzciny?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano zwykle w mieszkaniu rodziców dziecka, wskutek tego nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni byli zapraszani na uroczysty poczęstunek. Dzisiaj standardem jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, gdzie można urządzać chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią pięknie udekorowane pomieszczenia, ale też kooperują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań współgrającą z charakterem obiadu i który zapewni biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia ma się odbyć w okresie letnim, radzimy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletni goście imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą harcować na powietrzu, a rodzina albo fotograf zrobi śliczne zdjęcia. kluczowy jest także taki wybór lokalu na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy transport biesiadników do domu albo wynajętego noclegu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]