Usługi

Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

Jeżeli potrzebujesz zlecić organizację komunii, skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, ponieważ to często pierwsza faktycznie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszyscy goście skoncentrowani są wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Sala komunijna – zarezerwuj jak tylko zostanie ustalony termin wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy ugoszczą rodzinę we własnym domu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Goszczenie zaproszonych w domu jest przeważnie opcją wtedy, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, lecz to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, na które zaprasza się czasem prawie setkę gości, dlatego też zwykle odbywają się w restauracjach lub domach weselnych. Jeśli planujemy zabukować pojemną salę, zalecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie wyznaczony dzień komunii. W sezonie komunijnym dużą trudnością może okazać się także zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, więc powinno się wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu dań na komunię. Niezbędne jest też to, aby sala na komunię zlokalizowana była tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o pamiątkowych zdjęciach

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Zwyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna powinna więc oferować malownicze, zadbane pomieszczenia. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora grupa, wypada wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów upominków, np. quada albo zabawkowych pistoletów.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]