Usługi

Na czym polega profesjonalny coaching?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie sesji coachingowych? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na janklusak.pl.

Pełne wykorzystanie swoich możliwości może być problematycznie. Niekiedy źródłem kłopotów są przeszkody psychologiczne, kiedy indziej po prostu brakuje nam motywacji. Bez względu na powód, takie problemy bywają niezmiernie uciążliwe i praktycznie uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, pokonanie ich na własną rękę jest nieraz jest niemożliwe albo przynajmniej wyjątkowo trudne. Z tej przyczyny warto skorzystać z doświadczenia zawodowców. Tym bardziej, że techniki, z których stosują współcześnie coache, w wielu przypadkach są niezmiernie skutecznym instrumentem w pokonywaniu trudności stojących na drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Sesje coachingowe. Jak wygląda współpraca z coachem?

Współpraca z coachem winna zacząć się od obustronnego poznania się. Na wstępie ważne jest z całą pewnością uformowanie dwustronnego zaufania oraz specyficznego typu więzi, które są niezbędne do tego, żeby osiągnąć zamierzone efekty. W ciągu początkowych rozmów – które można odbyć za pośrednictwem ogólnodostępnych komunikatorów albo przez telefon – coach pozna też ambicje, kwalifikacje i cechy charakteru swojego klienta oraz ustali z nim strategię działania. W czasie współpracy zwykle prowadzi się parę sesji coachingowych (w dwutygodniowych odstępach), które trwają na ogół 90 minut. Ostatnie spotkanie to z kolei sposobność do ocenienia działań i ustalenia, na ile klient poradzi sobie z danymi trudnościami samodzielnie. To, jakie zagadnienia będą poruszane w toku sesji coachingowych zależy od priorytetów osoby zwracającej się o pomoc – może to być spotęgowanie jego efektywności albo podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia.

Coaching – rozwiń swoje kwalifikacje zawodowe bądź personalne

Na coaching można zdecydować się w rozmaitych sytuacjach. Jednym z najważniejszych argumentów uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć pełnego zagospodarowania skrytego potencjału celem poszerzenia kwalifikacji zawodowych lub personalnych. Coach psycholog potrafi również w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, pogłębiając stopień satysfakcji lub ucząc, jak poskramiać niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]