Usługi

Naprawa lodówek domowych i sklepowych

Najczęstsze usterki lodówek to przede wszystkim za małe chłodzenie, dokuczliwe postukiwanie i straty ciepła. Co istotne, takie awarie niekiedy biorą się po prostu z nieodpowiedniego ustawienia – wtedy musimy jedynie przestawić lodówkę. Jeśli zaś przyczyna usterki tkwi gdzie indziej, niezbędna będzie pomoc specjalisty. Ile na nią wydamy? W których przypadkach naprawa lodówek okaże się trafionym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić inny produkt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Szczególnie podatnymi na usterki częściami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich przyczyną jest niewłaściwe używanie sprzętu. Do lodówki nie powinniśmy wszak wkładać produktów gorących, zaś korzystając z niej powinniśmy pamiętać o tym, żeby domknąć drzwiczki. Jeśli idzie o urządzenia dla sklepów, dobrze zastosować samozamykacze. Za niska wydajność silnika wpływa również na pracę zamrażalki. Pamiętajmy, że w razie zauważenia usterki nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. Znacznie lepiej zrobimy zlecając to serwisantów, otrzymując tak gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – ceny

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od typu awarii. Inną stawkę zapłacimy za wymianę gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za naprawę sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, że jest to sprzęt przemysłowy, koszty serwisu czasem będą wyższe. Zazwyczaj jednak cena serwisu najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższa niż kupno nowego sprzętu.