Technologie Usługi

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Więcej na temat cennika druku 3D na http://bit.ly/38CEQ34

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego w technologii FDM, PolyJet, SLA, SLS, i DMLS, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych krawędzi, detali, wygładzonej powierzchni oraz bardzo wąskich elementów.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne plusy tej techniki druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia precyzję konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Druk 3D metodą FDM – wielobarwne filamenty

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również możliwość zastosowania filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]