Usługi

Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Jeśli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien drewnianych, kliknij tutaj

Na komfort lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed zimnem i wilgocią, jak również izolują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]