Usługi

Planujesz obiad wigilijny dla pracowników? Rozważ zamówienie cateringu świątecznego

W tym miejscu dowiesz się, kto ma w swojej ofercie catering świąteczny w Krakowie.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy przede wszystkim wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne urządzane są również w firmach. Nierzadko personel firmy organizuje je swoimi siłami, przynosząc samodzielnie ugotowane dania, jednakże w sporych zakładach pracy ten schemat działania raczej sprawdza. By więc ułatwić sobie zadanie planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno dużych, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Typowe świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Naturalnie na wigilijnym stole powinno być podanych jak najwięcej typowych świątecznych potraw. To głównie ryby, np. chrupiący filet z łososia lub karpia, a także zupy – obowiązkowo żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa grzybowa. Nie może brakować też krokiecików z kapustą i grzybami, które zazwyczaj spożywane są wraz z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, między innymi bez sałatki warzywnej lub karpia po żydowsku. Powinno się też zatroszczyć się o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie warto wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć termin wydarzenia oraz dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej ustalić potencjalną liczbę uczestników uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie właściwą ilość porcji. Zalecamy skonsultować z zatrudnionymi menu i wspólnie złożyć zamówienie na te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest też to, by ustalić czy ktokolwiek z pracowników ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, albo są w załodze firmy weganie. Dla takich pracowników trzeba zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne zbierają zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie zalecamy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]