Usługi

Prowadzisz magazyn? Zamów audyt logistyczny

Projekt infrastruktury, opracowanie systemu informatycznego, koszty eksploatacji, efektywność pracy i usprawnienie dostaw – to zaledwie niektóre z obszarów działania magazynu, mogące generować ogromne problemy. Ich rozwiązanie często wymaga znacznej reorganizacji pracy magazynu oraz wdrożenia nowoczesnych technologii. Selekcja stosownych rozwiązań nie jest jednak łatwa. Stawka jest ogromna, bowiem zmiany, które zoptymalizują pracę magazynu pochłaniają wiele środków. Planując je, należy więc skorzystać z profesjonalnej pomocy, którą zapewni doradztwo logistyczne.

Jak prowadzony jest audyt magazynu?

Aby dowiedzieć się, które aspekty działania magazynu wymagają poprawy, potrzebna jest przeprowadzona przez profesjonalistę analiza logistyczna. W jej ramach audytor monituje, jak działają poszczególne procesy logistyczne i czy infrastruktura magazynu jest optymalnie wykorzystana. Gdy problemy zostaną zdiagnozowane, rekomenduje zastosowanie technologii, które przyczynią się do ich rozwiązania – na przykład
zmianę regałów, ulepszenie transportu towarów wewnątrz magazynu lub instalację lepszego systemu informatycznego.

Atuty doradztwa logistycznego

Audyt logistyczny kończy się przygotowaniem raportu, który przedstawia się klientowi. Dzięki niemu kierujący magazynem może zmienić rozmieszczenie towarów, wprowadzić system regałów jezdnych (umożliwiających lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni) lub inne elementy automatyki magazynowej, jak również usprawnić procedury przyjęcia i wysyłki towarów. Doradztwo logistyczne umożliwia oprócz tego na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań IT, które nie tylko ułatwią prowadzenie ewidencji towarów, ale też pozwolą na wydajne kierowanie infrastrukturą i personelem hali.