Usługi

Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich parametrów nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do składowania sporych ilości gotowych mieszanek, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wymienione wcześniej cechy sprawiają, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są także doskonałym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często używane w rozlicznych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego stopu. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym w głównej mierze dlatego, że na takich naczyniach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości drobnoustrojami czy dzikimi drożdżami.