Usługi Zagadnienia motoryzacyjne

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Kupno samochodu to istotny wydatek – z tej przyczyny dla wielu z nas wiąże się z podjęciem poważnych decyzji. Nadzwyczaj dużym ryzykiem jest kupno pojazdu używanego – uczciwość ich sprzedawców niestety często bywa na niskim poziomie, a samochód reklamowany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, okazuje się mieć „ciekawą” historię i sporo usterek. Na domiar złego nie wszyscy jesteśmy w stanie wykryć potencjalne wady przed realizacją transakcji. Sprawdzanie pojazdu przed kupnem warto zatem zlecić specjalistom.

Sprawdzenie auta przed zakupem – ujawnianie wad i usterek

Sprawdzenie samochodów używanych jest niezbędne, żeby przekonać się, iż pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego dotychczasowy właściciel. Najlepiej, jeśli samochód obejrzy doświadczony, godny zaufania mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedającym. Wyjątkowo ważne jest to podczas kupna pojazdu od pośrednika bądź z komisu. Niektóre firmy, aby zwiększyć sprzedaż, mają skłonność do przemilczenia informacji o różnych wadach i usterkach, które mogłyby wpłynąć na obniżenie ceny. Sprawdzenie auta przed zakupem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed zakupem – rejestry i kartoteki

Jednakowo znacząca – a czasem nawet bardziej znacząca – jest historia pojazdu. Idzie tu przede wszystkim o informacje o możliwych kolizjach, w których brał on udział, przebiegu i rejestracji w kartotekach aut skradzionych. Na sprawdzenie auta pod tym kątem pozwala tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Przeszukiwanie ich jest płatne, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów zapewniają także i tę usługę – dzięki niej nie kupimy auta pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych kłopotów.