Usługi

Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

Nie wszystkie odpady powinny znaleźć się w zwykłym koszu na odpady. Powody tych zakazów bywają przeróżne – czasem śmieci są po prostu zbyt duże, czasem zakazują tego obowiązujące w naszym kraju przepisy. Co zrobić z takimi kłopotliwymi śmieciami? Należy przewieźć je do gminnego PSZOK-u, to znaczy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach musi działać co najmniej jeden PSZOK, aczkolwiek w dużych miejscowościach możemy niekiedy wybrać jeden z kilku punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla osób, które dysponują swoim autem oraz dużą ilością wolnego czasu. Pozostali słusznie zrobią, wybierając wynajem kontenera na śmieci.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – kiedy zamówić kontener?

Podczas przeróżnego typu prac wytwarzane są nietypowe odpady. Z reguły są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie z reguły o pokaźne wolumeny gruzu, a także pudeł po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się także doskonałym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy sprzątać strych – wtedy zgromadzimy w nim wszystkie zalegające od wielu lat niedziałające urządzenia, zbutwiałe meble oraz sprzęty. Roboty budowlane czy sprzątanie strychów staną się znacznie mniej uciążliwe, jeśli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez konieczności wielokrotnego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu zlecić sprzątanie strychów i piwnic oraz kontenerowy wywóz śmieci?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale również kontenerowy wywóz różnorodnych odpadów, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o ustalonej kubaturze, który ten przez czas określony w umowie może napełnić zalegającymi sprzętami albo odpadami budowlanymi. Kontener jest następnie odbierany z miejsca prac, a zgromadzone odpady transportowane są do punktu, w którym będą legalnie przetworzone zgodnie z obowiązującym prawem.