Usługi

Usługi prywatnego detektywa

Kim jest prywatny detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten zawód, a użycie wybitnych i fascynujących metod dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze czego przykładem jest na przykład postać Sherlocka Holmesa. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się rozumowaniem logicznym i rozmaitymi niejawnymi metodami dochodzenia. W oparciu o dowody, fakty i przesłanki przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie właściwych konkluzji. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Zakres czynności detektywa

Coraz częściej korzystamy z pomocy prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, a każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Główny zakres takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie weryfikacji wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest poprzeć dowodami nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest tuszowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.