Usługi

Wywóz i utylizacja starych mebli

Dalsze informacje o wywozie starych mebli Kraków - zajrzyj tu

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Aby nie zagracały powierzchni domu, przeważnie przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej czy też na poddasze. Rzecz jednakże w tym, że po jakimś czasie także te pomieszczenia robią się tak ciasne, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących przesłanką do tego, aby uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo nabywamy zapuszczony dom. Powinniśmy zatem mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, piwnicy oraz domu.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, elementy ram okien, sprzęt AGD i RTV czy popsute meble nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Chcąc je wyrzucić, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem auta albo przyczepą. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się przeważnie raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują też fachową asystę przy sprzątaniu komórki, poddasza lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne wykorzystanie materiału

Stare meble, jeżeli zostaną przewiezione do PSZOK-u lub firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie muszą być porzucone na składowisku lub zostać spalone. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich wedle materiału, z jakiego były wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do produkcji kolejnych biurek, łóżek lub półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]