Wszystko o zdrowiu

Badania psychologiczne dla operatorów

Jeśli chcesz zlecić badania operatorów Bielsko, zajrzyj tutaj.

Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy dany człowiek jest wstanie podjąć pracę jako operator widlaka tudzież innego pojazdu. Choć sporo kandydatów się ich boi, kiedy nie mamy zaburzeń psychiatrycznych, ich zaliczenie nie powinno sprawić nam większych trudności. Jak więc przebiegają badania operatorów maszyn? Na co powinniśmy się przygotować?

Pierwszy etap badania operatorów

Na pierwszym etapie badania kandydat otrzymuje opracowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w różnych, często trudnych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza kandydataubiegającego się o uprawnienia, specjalista będzie mógł określić, jak sprawnie reaguje na stres oraz przetestować jego sprawność intelektualną lub umiejętności społeczne. Zawartość formularza zależy od tego, jaki zawód wykonuje kandydat. Pierwsza część badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, ale jej przejście rzadko bywa trudne.

Psychotechniczne badania operatorów

Ostatni etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem odpowiednio skonstruowanych przyrządów. Kolejne zadania badają takie cechy jak prędkość reagowania lub podejmowanie wyborów w ekstremalnych przypadkach. Należy wiedzieć, że w skrajnych sytuacjach ten element badań może się nie odbyć. Tak będzie, jeśli przyszły operator w rozmowie przyzna się do gorszego nastroju albo badanie wykaże, że przed wizytą w przychodni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wówczas przełożone lub – gdy powodem okaże się spożycie alkoholu – nawet odwołane.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]